مدیرعامل تاصیکو اعلام کرد:

15 طرح توسعه ای و پروژه سرمایه گذاری تاصیکو با هدف توسعه مناطق محروم

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین گفت: 15 طرح توسعه ای و پروژه با سرمایه گذاری 36360 میلیارد ریال و اشتغال زائی 1500 نفر در سطح کشور با هدف توسعه مناطق محروم کشور کلید خورده است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین؛ غلام رضا سلیمانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در تشریح طرح های توسعه ای و پروژه های این شرکت، گفت: طی 2 سال گذشته طرح ها و پروژه هایی که پیشتر مشمول گذشت زمان شده بودند را مورد بازنگری قرار دادیم و ساختار مدیریت پروژه را در انها پیاده سازی کردیم که ثمره این اقدام حل چالش های پیش رو طرح ها و پروژه ها و شروع عملیاتی آنها بوده است. در حال حاضر در 11 استان کشور طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری این هلدینگ در دست اجرا قرار دارند و گزارش فعالیت های آنها ماهانه از سوی معاونت پروژه ها بررسی و نتایج به صورت شفاف از سوی روابط عمومی اعلام می شود.

پروژه تولید انواع بلوک و پانل سبک گازی و ملات

سلیمانی گفت: پروژه تولید انواع بلوک و پانل سبک گازی و ملات شرکت صنایع خاک چینی ایران با هدف تولید سالانه 465 هزار متر مکعب بلوک و پانل و 48 هزار تن ملات خشک جهت استفاده در صنعت ساختمان در شرکت صنایع خاک چینی ایران در شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی در حال اجرا است. حجم سرمایه گذاری این پروژه 4700 میلیارد ریال و اشتغال زائی 105 نفر را به همراه دارد.

پروژه فرآوری مواد اولیه جمبزه

وی اظهار داشت: هدف از اجرای این پروژه تولید سالانه 4 هزار تن منیزیت کلسینه، 3 هزار تن دولومیت کلسینه، 3 هزار تن منیزیت زینتره، 7 هزار تن مگدولوما زینتره، 3 هزار تن کوکلینکرها و آجرهای بازیافتی بدون قلیایی به میزان پرکردن ظرفیت کوره شافت جهت تامین مواد اولیه صنعت نسوز در شرکت فرآورده های نسوز ایران در منطقه محروم جمبزه شهرستان دهاقان استان اصفهان در حال اجرا است. حجم سرمایه گذاری این پروژه 600 میلیارد ریال و اشتغال زائی 56 نفر را به دنبال دارد.

 

تامین مواد اولیه صنعت نسوز و پروژه دولومیت نهاوند

مدیرعامل صدر تامین در ادامه پروژه های فرآورده های نسوز ایران به پروژه دولومیت نهاوند اشاره کرد و بیان داشت: این پروژه یکی دیگر از پروژه های شرکت فرآورده های نسوز ایران است که در استان همدان و شهرستان نهاوند و با هدف تولید دولومیت کلسینه به میزان 100 هزار تن در سال جهت تامین مواد اولیه صنعت نسوز اجرایی شده است و حجم سرمایه گذاری این پروژه 600 میلیارد ریال و اشتغال زایی 40 نفر را به طور مستقیم به دنبال دارد.

اجرای پروژه معدن طلای قلقله کردستان  پس از یک دهه

وی پروژه اکتشاف و بهره برداری معدن طلای قلقله کردستان را یکی از طرح های مهم اما راکد صدرتامین طی ادوار گذشته برشمرد و بیان داشت: این طرح مشمول گذشت زمان و نزدیک به یک دهه راکد باقی مانده بود اما به همت تیم های کارشناسی و همراهی و همکاری سازمان های مربوطه توانستیم امروز فعالیت رسمی این شرکت را شروع کنیم و احداث کارخانه فرآوری طلا در شهرستان سقز استان کردستان را در دستور کار قرار دهیم.  هدف از ایجاد چنین پروژه ای تولید سالانه 535 کیلو گرم شمش طلا توسط شرکت توسعه معادن طلای کردستان است. حجم سرمایه گذاری در پروژه مذکور 5327 میلیارد ریال است و در این پروژه 139 نفر از مردم استان به طور مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

پروژه معدن طلای سیستان و بلوچستان

سلیمانی یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در شرکت سرمایه گذاری صدرتامین را به سرانجام رساندن پروژه اکتشافی پلی متال در شهرستان تفتان و شهرستان میر جاوه استان سیستان و بلوچستان برشمرد و گفت: این پروژه با هدف اکتشاف و فرآوری ذخایر معدنی فلزی شامل مس، طلا، نقره و ... در استان سیستان و بلوچستان تعریف شد.

وی ادامه داد: در فاز اول شرکت توسعه معادن پارس تامین موفق به دریافت گواهی کشف و جواز تاسیس کارخانه جهت ایجاد کارخانه فرآوری طلا در محدوده پرعیار خارستان بیدستر با ظرفیت 256 کیلو گرم شمش طلا شده است. حجم سرمایه گذاری در این پروژه 1868 میلیارد ریال و 112 نفر به طور مستقیم مشغول به کار می شوند.

مدیرعامل تاصیکو اذعان داشت: طبق گواهی کشف صادره، معدن مادافتی با میزان ذخیره قطعی کانسنگ طلا ۲۴.۴۶۳.۰۰۰ تن ( متوسط عیار ۱.۰۶ گرم برتن)، ذخیره احتمالی ۴۸.۹۲۶.۰۰۰ و مجموع ذخیره قطعی و احتمالی ۷۳.۳۸۹.۰۰۰ تن کانسنگ طلا و همچنین ذخیره قطعی کانسنگ مس ۵۹۸.۰۰۰ تن ( عیار متوسط ۴۹.%) و ذخیره احتمالی ۱.۶۹۱.۰۰۰ تن از بزرگترین معادن طلای کشور است و مابقی محدوده در اختیار شرکت عملیات اکتشاف مواد معدنی در دست اجرا استو انشالله با اتمام عملیات اکتشافی از سال 1401 عملیات طراحی و اجرای کارخانه اصلی فرآوری مواد معدنی در منطقه شروع خواهد شد و قطعا یکی از محور های توسعه استان خواهد بود. 

پروژه معدن طالمسی یکی از قدیمی ترین معادن مس ایران

سلیمانی با اشاره به یکی دیگر از پروژه های شرکت پارس تامین تحت عنوان پروژه اکتشافی طالمسی، گفت: معدن طالمسی یکی از معادن قدیمی مس و نیکل ایران واقع در شهرستان نایین منطقه انارک استان اصفهان است. این معدن در چندین دوره مختلف مورد بهره برداری قرار گرفته است و شرکت توسعه معادن پارس تامین با امضای تفاهمی نسبت به اکتشافات در این محدوده اقدام کرده که پس از پایان اکتشافات، پروژه استحصال و فرآوری معدنی استخراج شده تعریف می شود و حجم سرمایه گذاری این پروژه 172 میلیارد ریال است.

پروژه احداث کارخانه تولید سولفات پتاسیم و کلرید کلسیم

مدیرعامل صدرتامین در خصوص پروژه احداث کارخانه تولید سولفات پتاسیم و کلرید کلسیم، گفت: پروژه مذکور با هدف تولید سالانه 40 هزار تن سولفات پتاسیم جهت تامین نیاز بخش کشاورزی و تولید سالانه 20 هزار تن کلرورکلسیم مورد نیاز صنایع کشور در شهرستان گرمسار استان سمنان شرکت معدنی املاح ایران توسط نیروهای متخصص داخلی طراحی (بومی سازی) و اجرا شده است. حجم سرمایه گذاری در این طرح 2377 میلیارد ریال است که اشتغال زائی بیش از یکصد نفر را به دنبال دارد.

پروژه نمک تصفیه تبلور مجدد

وی پروژه نمک تصفیه تبلور مجدد را یکی دیگر از پروژه های شرکت معدنی املاح ایران خواند و اظهار داشت: با بهره برداری از پروژه نمک تصفیه شده سالانه به میزان 40 هزار تن نمک تصفیه تبلور مجدد جهت مصارف خوراکی تولید خواهد شد. حجم سرمایه گذاری در این پروژه نیز 614 میلیارد ریال بوده که اشتغال زائی 50 نفر را به دنبال دارد.

پروژه انتقال کارخانه پشم شیشه جهت رعایت الزامات محیط زیست

سلیمانی کارخانه پشم شیشه ایران را یکی از شرکت های مهم تاصیکو خواند و گفت: به منظور رعایت الزامات محیط زیست این پروژه انتقال و نو سازی کارخانه  از سطح شهر شیراز به منطقه ویژه اقتصادی شیراز در دستور کار قرار گرفته است و شرکت پشم شیشه ایران ملزم شده است تا پایان سال 1400 این مهم را به سرانجام رساند که خوشبختانه با همکاری های صورت گرفته و اجرای آن مطابق برنامه، پروژه در حال انجام است.

3 پروژه زغال سنگ پروده طبس با هدف افزایش ظرفیت تولید

سلیمانی به پروژه های شرکت زغال سنگ پروده طبس در شهرستان طبس استان خراسان جنوبی اشاره کرد و بیان داشت: هم اکنون این شرکت 3 پروژه کلیدی را در دستور کار دارد که شامل پروژه اصلاح مدار تغلیظ کارخانه زغال شوئی، اورهال ست اول لانگ وال و پروژه خریداری ست دوم لانگ وال می شود. به طوری که با اجرای پروژه زغال شوئی ظرفیت تولید سالانه کنستانتره زغال سنگ به میزان 67 هزار تن افزایش می یابد و با خریداری ست دوم لانگ وال ظرفیت تولید سالانه کنستانتره زغال سنگ به میزان 208 هزار تن افزایش می باید. باید به این نکته نیز اشاره کرد که در این سه پروژه بیش از 520 نفر از هموطنان در طبس به طور مستقیم مشغول به کار خواهندشد و 9580 میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری اعلام شده است.

پروژه بهبود راندمان و افزایش تولید در مس باهنر

سلیمانی مس شهید باهنر را یکی از استراتژیک ترین شرکت های ایران برشمرد و گفت: پروژه بهبود راندمان و افزایش تولید در این شرکت با هدف افزایش تولید سالانه به میزان 9600 تن ورق و تسمه مسی و برنجی در واحد نورد، 8000 تن لوله مسی در واحد لوله مسی، 1800 تن مقاطع مسی در واحد باسبار در شرکت صنایع مس شهید باهنر واقع در شهر کرمان در حال اجرا است. این پروژه با حجم سرمایه گذاری 6230 میلیارد ریال و نیز اشتغال بیش از 200 نفر را به همراه دارد.

راه اندازی شرکت مهندسی اکتشافی و حفاری

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در ادامه گفت: با توجه به نیاز شرکت های توسعه معادن طلای کردستان و توسعه معادن پارس تامین از شرکت های تابعه صدرتامین و همچنین ورود به بازار حفاری معادن در کشور و با رویکرد کمک به توسعه حفاری گمانه های عمیق و نیمه عمیق، شرکت حفاری با ظرفیت اسمی حفر گمانه جهت اکتشافات معادن به میزان سالانه 50000متر و با حجم سرمایه گذاری 860 میلیارد ریال و اشتغال زائی 62 نفر تاسیس و در استان سیستان و بلوچستان فعالیت خود را شروع کرده است. 

پروژه تولید کاغذ سنگی با چشم انداز تکمیل زنجیره آهک

مدیرعامل تاصیکو در پایان پروژه تولید کاغذ سنگی و کربنات کلسیم آسیابی توسط شرکت پارس تامین را یکی دیگر از پروژه های هلدینگ دانست و عنوان کرد: پروژه مذکور با هدف تولید 4000 تن در سال کاغذ سنگ و 3000 تن در سال کربنات کلسیم آسیابی با هدف محرومیت زدائی و با چشم انداز تکمیل زنجیره آهک در استان ایلام در حال اجرا است. حجم سرمایه گذاری در این پروژه 1610 میلیارد ریال و اشتغال زائی 110 نفر را به دنبال دارد.

ارتباط با ما

 

آدرس دفتر مرکزی : تهران بلوار آفریقا بالاتر از تقاطع اسفندیار خیابان شهید رحیمی پلاک 2 طبقه 5

تلفن دفتر مرکزی : 02126292159 و 02126292164

 
آدرس کارخانه : قزوین شهرصنعتی البرز بلوار ابن سینای جنوبی نرسیده به لوازم خانگی پارس شرکت صنایع سرام آرا

تلفن کارخانه : 32229911 و 3-32244001 و 32238881-028 فکس : 32244005

بازدیدکنندگان

0266579
امروز
دیروز
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
391
232
4737
9112
266579

پیش بینی امروز
480

زمان آنلاین بودن (5 دقیقه پیش):4

آی پی شما3.81.172.77