مدیرعامل تاصیکو در جلسه مدیران عامل شرکت های تابعه خبر داد:

EPS  دوبرابر شد / تمام اهداف عملیاتی سال 98 هلدینگ محقق شد

 

 به گزارش روابط عمومی صدر تامین، اولین جلسه شورای راهبردی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با حضور مدیران عامل و معاونین شرکت های تابعه و وابسته و معاونین و مدیران ستادی صدر تامین با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا به طور ویدیو کنفرانس برگزار شد. در این جلسه در ابتدای امر سیاست ها و اهداف تاصیکو مطرح و در ادامه عملکرد شرکت های تابعه و سیاست های اجرایی آنان در دستور کار قرار گرفت و اعلام شد.

غلامرضا سلیمانی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در جلسه شورای راهبردی شرکت های تابعه و وابسته که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: عصر کرونا فصل جدیدی برای آنلاین کردن ارتباطات ایجاد کرده است به طوری که به صورت مجازی در خدمت همکارانمان در شرکت ها هستیم و از این پس هفتگی نیز جلسات متعدد با هیات مدیره ها و همکاران در شرکت های تابعه و وابسته به صورت مجازی خواهیم داشت.

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین ضمن تشکر از جمال علیرضاپور، مشاور، بازرس ویژه مدیرعامل و مدیر اداری که پیشتر دبیری جلسات را عهده دار بود، هوشنگ فرجی، مدیر امور نظارت بر شرکت ها را به عنوان دبیرجلسات معرفی کرد.

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین از زحمات همه مدیران، هیات مدیره ها و مجموعه مدیریتی شرکت های تابعه تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: در سالی که گذشت همه با هم تلاش خوبی داشتیم و توانستیم بالاتر از اهدافی که وعده داده بودیم را محقق کردیم و انشالله امسال نیز با تمام  تلاشمان سعی خواهیم کرد که در هلدینگ و شرکت های تابعه اهدافی که تدوین شده است را محقق کنیم.

وی ضمن تشکر از مدیران شرکت های تابعه که با تدابیر لازم در سطح شرکت ها امکاناتی را به وجود آوردند تا از سلامت نیروی انسانی صیانت شود، اعلام کرد: تا کنون در مجموعه هلدینگ مورد حادی از بیماری کرونا وجود نداشته و انتظار می رود این تدابیر ویژه ادامه پیدا کنند.

سلیمانی با بیان این موضوع که کرونا در تمام دنیا شرایط اقتصادی جدیدی به وجود آورده است و اقتصاد جهانی را دچار چالش کرده است و قطعا بنگاه های اقتصادی ما نیز از این موضوع مستثنا نخواهند بود، تاکید کرد: لازم است ما تمام فعالیت های اقتصادی مان را طبق برنامه های دولت پیش ببریم و حتی بالاتر از آن در راستای تحقق شعار سال "جهش تولید" و اهداف شستا که 40 درصد فراتر از اهداف پیش بینی شده را انتظار دارد، با رصد مستمر روزانه، هفتگی و ماهانه شاخص های حیاتی هر بنگاه، موضوعات را به گونه ای مدیریت کنیم که همه برنامه ها محقق شوند و عملکرد خوبی را ارائه دهیم.

ملزم به تغییر مدل در کسب و کار هستیم

سلیمانی مباحث اصلی جلسه را با تاکید برتشکیل کارگروه هایی در سطح هر بنگاه مشتمل بر مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت جهت ارزیابی مستمر به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و فصلی شاخص های حیاتی شرکت و بازنگری در مدل کسب و کارها آغاز کرد و گفت: کرونا خیلی از کسب و کارهای فیزیکی را دچار مشکل کرده است، خیلی از دارایی های فیزیکی دنیا مثل وال مارت با سه هزار فروشگاه زنجیره ای اعلام کرده اند که ناچار به تغییر بیزینس مدلشان هستند، خیلی از کارها وارد بستر مجازی می شوند، ما نیز ملزم به تغییر در مدل کسب و کارمان هستیم و بایستی با مطالعه و تحلیل دقیق تغییراتی را اعمال کنیم.

 بنا به گفته وی زنجیره تامین و قیمت تمام شده بایستی مرتب مدیریت شود و نهایتا باید بتوانیم کیفیت سود را بالا ببریم. شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با ارائه دوره های زنجیره ارزش و تدوین بیزینس مدل به صورت مجازی کمک خواهد کرد که بازنگری ها را انجام دهیم و بهره وری را ارتقا دهیم. ما در هلدینگ وظیفه داریم به اقتصاد کشور کمک کنیم.

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین مطرح کرد: بازنگری برنامه راهبردی شرکت ها و عملیاتی کردن آن در دستور کار قرار گرفته است و این مهم اولویت مجموعه به شمار می رود. مدیران عامل باید توجه داشته باشند که همکاران ما در ستاد مشغول بازنگری برنامه راهبردی هلدینگ هستند و آنان نیز باید در این خصوص همراهی لازم را داشته باشند.

شرکت های تابعه الزامات شستا را رعایت  کنند

وی درارتباط با برنامه و بودجه شرکت ها اظهار داشت: برنامه و بودجه شرکت ها مصوب و ابلاغ شده است، انتظار است همکاران، الزامات شستا را رعایت  کنند و این موضوع توسط همکاران ما در هلدینگ کنترل می شود و انتظار می رود ضمن تحقق شاخص های عملکردی مطابق کتابچه برنامه و بودجه سال 99 الزاماتی از قبیل جذب نیروی انسانی، افزایش سرمایه ها و اجرای پروژه ها رعایت شوند. جذب نیروی انسانی بایستی با مجوز هلدینگ صورت پذیرد، افزایش سرمایه هرچند در بودجه دیده شده است اما باید از طریق قانونی و فرآیندتعریف شده با تصویب هیات مدیره شرکت، هلدینگ و شستا انجام شود، پروژه های نیمه تمام تا پایان بهمن ماه بایستی به اتمام برسند و تا 10 اردیبهشت باید تمام برنامه های زمان بندی جدید اجرای پروژه های نیمه تمام به روز ارائه و فعالیت های بحرانی شناسایی و جبران شوند، مدیران و ساختار پروژه مورد ارزیابی قرار می گیرند، در این خصوص من شخصا ورود پیدا خواهم کرد.

وی در ارتباط با مبحث بودجه ادامه داد: طولانی دوره وصول مطالبات به هیچ وجه قابل قبول نیست و طبق برنامه و بودجه باید محقق شود، شرکت ها تمام تدابیر خود را بکار بندند که پرونده حقوقی جدیدی شکل نگیرد، با توجه به شرایط پیش آمده اعتبارسنجی دقیق در ارتباط با مشتریان صورت گیرد. در ارتباط با مسئولیت های اجتماعی با توجه به شیوع کرونا و توقعات جامعه محلی انتظار می رود اینگونه فعالیت ها در قالب بودجه و با هماهنگی هلدینگ صورت پذیرند.

توزیع سود 90 درصدی بایستی رعایت شود

سلیمانی با تاکید بر برگزاری به موقع مجامع مطابق برنامه زمان بندی بیان کرد: مجامع با حداکثر 15 نفر و با رعایت الزامات سازمان حسابرسی، بورس و شستا برگزار می شوند و توزیع سود 90 درصدی بایستی رعایت شود.

مدیرعامل هلدینگ تاصیکو گفت: برگزاری مرتب جلسات هیات مدیره بر اساس رویه ابلاغ شده مورد انتظار است. در ماه حداقل 2 مرتبه جلسات هیات مدیره برگزار شوند و از تدابیر هیات مدیره ها که نماینده سهامداران هستند استفاده شود.

سلیمانی از برنامه های دیگر هلدینگ برگزاری دوره های تربیت مدیران آینده را مطرح کرد و با تاکید بر تکمیل زنجیره تولید با تملک معدن گفت: در تمام شرکت ها باید دپارتمانی با عنوان معدن شکل گیرد.  پیاده سازی و بهبود نظام HSE از موارد دیگری بود که سلیمانی بر آن تاکید ویژه داشت.

 

10 کسب و کار جدید راه اندازی کنیم

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین اظهار داشت: شتابدهنده به عنوان مرکز و هاب فناوری هلدینگ فعالیتش را از امروز رسما آغاز کرده و در ارتباط با این مهم 2 کار از شما مدیران مورد انتظار است اول اینکه عارضه یابی فناوری به صورت مستمر و دوم بومی سازی قطعات و مواد توسط واحد های مرتبط شرکت ها تا انشالله بتوانیم بر اساس ماموریت شتابدهنده امسال 10 کسب و کار جدید دانش بنیان را راه اندازی کنیم.

وی همچنین گفت: توسعه صادرات و مدیریت بازارداخلی جز مهم ترین اقدامات امسال است؛ دیجیتالی کردن کسب و کارها در بستر IT باید در دستور کار شرکت ها قرار بگیرد و همچنین بحث هوشمندسازی معادن همانگونه که در دنیا مطرح شده است جز الزامات می باشد. سامانه های شستا و BI را حتما به کار ببریم و از تحلیل گران در سطح شرکت ها استفاده کنیم.

روابط عمومی ها عملکردهای مثبت شرکت ها را انعکاس دهند

سلیمانی در ارتباط با مجموعه فعالیت های روابط عمومی صدر تامین و نقش مدیران روابط عمومی در شرکت های تابعه و وابسته، گفت: با توجه به شرایط موجود، جامعه محلی و همکاران توقعات بیشتری از شرکت ها دارند، روابط عمومی ها باید فعال تر عمل کنند و عملکردهای مثبت شرکت را انعکاس دهند.

سلیمانی همچنین پیاده سازی مدیریت ریسک در شرکت ها را ضروری دانسته و بیان داشت: طرح های سرمایه گذاری حتما در قالب ابلاغ شده تدوین و برای ما ارسال شوند. املاک مازاد شرکت ها تا اردیبهشت ماه کارشناسی و به مزایده گذاشته شوند.

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین در پایان با تاکید بر به روز رسانی آیین نامه رفاهی شرکت ها اظهار داشت: مدیریت منابع انسانی انتظار ماست و بایستی در انتخاب کارکنان و خدمات رفاهی آنها دقت شود.

افزایش حدود 6 درصدی در تولید فولاد خام

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این جلسه به خلاصه عملکرد این شرکت در سال 98 و برنامه های سال 1399 پرداخت و گفت: در سال 1398، با وجود تنگناها و محدودیت های پیش آمده که عمدتا در خصوص تامین مستمر و کافی مواد اولیه مورد نیاز از نظر کمی و کیفی بود، با انجام و اجرای برنامه ریزی های موثر، ضمن حفظ تولید و سعی در رعایت میزان و ترکیب برنامه تولید سالیانه، تلاش شده میزان تولید همراه با ارتقاء کیفیت وتنوع محصولات افزایش یابد.

وی ادامه داد: در این سال 2 میلیون و 526 هزار و 174 تن چدن مذاب در ذوب آهن تولید شد که افزایش حدود 5 درصدی نسبت به سال 1397داشت. همچنن در سال 98 شاهد افزایش حدود 14 درصدی در تولید آگلومره ، افزایش 2 و نیم درصدی در تولید کک خشک ، افزایش حدود 6 درصدی در تولید فولاد خام و افزایش 5 و نیم درصدی در جمع کل محصولات اصلی بودیم.

یزدی زاده گفت: باتوجه به توانايي هاي كسب شده؛ وجود دانش فني لازم و كيفيت مطلوب در توليد محصولات فولادي كه در انطباق با استانداردهاي بين المللي قرار داشته و الزامات اين استانداردها را برآورده مي کند، امكان بازاريابي و فروش محصولات صادراتی فراهم شد. در همين راستا و با عنايت به تقاضای بازارهاي خارجي، محصولات بازاريابي شده مطابق با استانداردها و شرايط فني مورد درخواست مشتريان ، توليد و تحويل شده كه اين ميزان در سال 98منجر به صادرات بالغ بر 1.154.526تن انواع شمش فولادي و محصولات نوردي گردیده است.

مدیرعامل ذوب آهن به تولید پایدار ریل دراین شرکت اشاره کرد و گفت : در سال 1398 فولاد مخصوص ريل به صورت انبوه توليد گرديد.تاکنون ریل های 46E2 ، 60E1 و 49E1 در کارخانه ذوب آهن تولید و برنامه ریزی برای تولید ریل های دیگر از جمله ریل مترو 54E1 در حال انجام است.همچنین  ریل معدن  R18 با موفقیت تولیدشد.

یزدی زاده ، در خصوص اقدامات این شرکت برای مقابله با کرونا و حفظ تولید شرکت با اولویت سلامت کارکنان و ارائه خدمات به منطقه درجهت مقابله با این بیماری گفت : این شرکت با شروع نخستین مباحث در خصوص شیوع کرونا در کشور، با تشکیل ستاد بحران با محوریت بیمارستان شهید مطهری اقدامات مؤثر و گسترده‌ای با برنامه‌ریزی مناسب و هماهنگ با سایر مراجع ذیربط از سوم اسفند ماه آغاز نمود.

وی افزود : غربالگری کلیه کارکنان شرکت به صورت روزانه در مبادی ورودی ، ضدعفونی کلیه تجهیزات و کارگاه ها ، تهیه وسایل حفظ بهداشت کارکنان و .... از جمله اقداماتی بود که در این شرکت برای حفظ سلامت کارکنان و تولید شرکت انجام شد. همچنین بیمارستان شهید مطهری ذوب‌آهن اصفهان با متوقف نمودن بخش های مختلف درمانی ، فعالیت خود را بر مقابله با کرونا متمرکز نمود و مرکز اصلی ارائه خدمات درمانی به بیماران مشکوک به کرونا در شهرستان لنجان شد. این بیمارستان بخشی را کاملاً به صورت آماده باش به بیماران تب دار و مشکوک به کرونا اختصاص داده است .

افزایش ۹.۶ درصدی تولید نسبت به سال گذشته

ضیائی مدیرعامل مس شهید باهنر دراین جلسه به بخشی از دستاوردهای سال 98 اشاره و اعلام داشت : افزایش ۱۳ درصدی صادرات پس از هفت سال صادرات نزولی و رشد فروش ۱۳.۵ درصدي نسبت به سال قبل در فروش داخلی وهمچنین افزایش ۹.۶ درصدی تولید نسبت به سال گذشته از برنامه های حاصل شده در سال گذشته بوده است .

وی افزود : رشد ۱۵۵ درصدی سود عملیاتی و ۲۸۱ درصدی سود خالص و ۲۰۵ درصدی ارزش روز شرکت در بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومانی برای پروژه‌های تصویب شده در سال ۹۸ از دیگر دستاوردهای سال 98بوده است.

در ادامه مدیرعامل مس باهنر رفع ممنوعیت صادرات اسلب و بیلت مسی و صادرات به هفت کشور ترکیه، عمان، تایوان، عراق، سوریه، ویتنام و ارمنستان ، همچنین بازارسازي و فروش دو محصول جدید Key Blank و  72BSN را از دستاوردهای سال قبل برشمرد.

۳۷۰۰۰ تن فروش زغال سنگ به ذوب آهن اصفهان

رمضان کریتی ثانی، مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس در این جلسه گزارش عملکرد شرکت در حوزه های پنج گانه حفریات زیرزمینی معدن، استخراج زغال سنگ خام، خرید از معادن مجاور، فرآوری برای تولید کنسانتره زغال سنگ و فروش محصول نهایی را ارائه کرد و در ادامه با تشریح جزئیات فعالیت شرکت در فروردین ۹۹, از استخراج حدود ۹۷۰۰۰ تن زغال سنگ خام، تولید حدود ۴۰۰۰۰ تن کنسانتره و فروش حدود ۳۷۰۰۰ تن محصول به ذوب آهن اصفهان و کک طبس خبر داد.

کریتی ثانی ضمن تشریح اقدامات در راستای مبارزه با شیوع کرونا با توجه به شرایط خاص و دشوار معدنی و فعالیت در عمق ۶۵۰ متری زمین، تاکید کرد که به واسطه اجرای کامل و مستمر پروتکل های بهداشتی و نظارتی، خوشبختانه موردی از بیماری در معدن مشاهده نشده است.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس مربوط به پروژه های توسعه شرکت شامل خرید ست دوم لانگوال برای افزایش تولید معدن و طرح اسپیرال برای افزایش راندمان فرآوری محصول در کارخانه زغال شویی بود.

کریتی ثانی پیگیری اجرای این پروژه ها برای افزایش چشمگیر تولید در سال جهش تولید را ضروری دانست که تامین کننده عمده نیاز صنایع کک سازی کشور از منابع داخلی خواهد بود.

طراحی و ساخت تجهیزات تولید کائولن

سلیمان نوروزی، مدیر عامل شرکت صنایع خاک چینی ایران هم در این جلسه از حمایتهای مجموعه هلدینگ صدرتامین قدردانی کرد و گفت: در راستای تحقق شعار سال " جهش تولید " که توسط مقام معظم رهبری تعیین شده است این شرکت در نظر دارد نسبت به طراحی و ساخت تجهیزات تولید کائولن، بهره برداری از معادن کوهناب و ساری تپه، طراحی و تولید محصول جدید، ارتقاء تجهیزات خط کائولن فعلی، مطالعه در مورد طراحی جوهر و شیشه و شهرک فناوری خاک چینی با استفاده از نیروهای فعلی ، نیروی جدید و جوان اقدام کند.

نوروزی اظهار داشت: میزان تولید در سال ۹۸ ، ۴۸۰۴۴۵تن بوده است که از این میزان  ۱۳۰۹۸۳میلیون ریال

 یعنی ۱۰۰۲۷تن شرکت خاک چینی صادرات داشته است.

معدنی املاح ایران بزرگترین تولید کننده نمک خوراکی در منطقه

علی رستمی، مدیر عامل شرکت معدنی املاح ایران گفت: مجوز طرح توسعه نمک تصفیه از سوی شستا صادر شده است با اجرای این پروژه شرکت معدنی املاح ایران بزرگترین تولید کننده نمک خوراکی در بازار داخل و کشورهای منطقه خواهد شد. در راستای اطاعت از فرمایش مقام معظم رهبری و جهش تولید در فروردین ماه امسال در مجموع ۲۲۰۰ تن افزایش تولید و ۱۶۰۰ تن افزایش صادرات و ۴۰۰۰ تن افزایش فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم.

وی ادامه داد: در خصوص عملکرد سال 98 در تولید سولفات سدیم ۱۸۷۳۰۰ تن تولید داشته ایم که ۲۰۰۰ تن افزایش تولید را نسبت به سال ۹۷ نشان می دهد. در تولید نمک هم با تولید ۸۵۲۰۰ تن ۶۲۰۰ تن افزایش تولید نسبت به سال ۹۷ داشتیم . در مجموع در سال 98 بیش از ۹۰۰۰ تن افزایش تولید داشته ایم.

بنا به گفته وی در صادرات در سال 98 نیز با ۳۱۰۰۰ تن صادرات نسبت به سال 97،  ۹۰۰۰ تن افزایش داشته است که بالاترین رکورد صادراتی در تاریخچه فعالیت شرکت بوده است. عمده صادرات ما به بازارهای عراق، کردستان عراق، روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است. درسال 98 در مجموع ۲۹۰ میلیارد تومان فروش ریالی داشته ایم.

 رشد مبلغ فروش سال ۹۸ در مقایسه با سال97

لقمانی، مدیر عامل شرکت فرآورده های نسوز ایران نیز گفت:  شرکت فرآورده های نسوز ایران در سال ۱۳۹۸ در تولید آجر ۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته و توانسته میزان تولید آجر را طبق بودجه مصوب پوشش دهد.

وی رشد مبلغ فروش سال ۹۸ در مقایسه با سال97 را به میزان ۴۹ درصد به دلیل تغییر در سبد فروش عنوان کرد و  در خصوص آمار تولید و فروش در فروردین ۱۳۹9 گفت: به دلیل بیماری کرونا شرکت اقدام به کاهش ۲۰ درصدی ساعات کار روزانه پرسنل کرده است ولیکن علی‌رغم این تغییر مقدار تولید  و فروش در مقایسه با بودجه مصوب ۲۷ درصد و مبلغ فروش ۳۴ درصد افزایش داشته است. در خصوص بازارهای صادرات نوید حضور در بازار خارج از کشور با مذاکرات انجام شده را دادند.

لعابیران افزایش ۵۱ درصدی تولید داشت

سید جلیل حجازی مدیر عامل شرکت لعابیران با تبریک سال نو از افزایش ۵۱ درصدی تولید در سال ۹۸ نسبت به سال۹۷خبرداد.

در ادامه وی افزود: با حمایت هلدینگ صدر تامین در بحث هم افزایی با شرکت های تابعه این هلدینگ توانسته ایم جهش قابل توجهی درافزایش تولید ۲۵۰ درصدی وافزایش فروش بیش از ۱۰۰۰ درصدی در فرودین ماه ۹۹ نسبت به مشابه سال قبل داشته باشیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر با برگزاری جلسات متعدد در حوزه بازاریابی و فروش در حال تدوین مدل کسب و‌کار جدید و از مهمترین اقدامات در خصوص دیجیتال مارکتینگ به طراحی وب سایت جدید به عنوان یک داشبورد در بحث سفارشات پرداخته ایم.

مدیر عامل شرکت لعابیران از دیگر برنامه های این شرکت به طرح‌های توسعه از جمله طرح جوهر دیجیتال و لعاب روی فلز در سال ۹۹ پرداخت و در  بحث توسعه صادرات نیز پس از شکست ویروس کرونا و باز شدن مرزها اقدامات موثری انجام خواهد شد.

استفاده از فرصت کرونا برای اورهال کارخانه

فریبرز رضازاده، مدیر عامل پشم شیشه ضمن تبریک عید نوروز به همه همکاران مجموعه صدر تامین و همچنین آرزوی موفقیت برای صنعتگران و مجموعه پزشکی کشور گزارشی از این شرکت در سال ۹۸ به شهر ذیل ارائه فرمودند؛

وی درباره عملکرد سال ۹۸ گفت: خوشبختانه در سال ۹۸ با توجه به مشکلات و همچنین اورهال کارخانه توانستیم با کمک تمامی همکاران از نظر تحقق بودجه ، میزان فروش و سود حاصل شده عملکرد خوبی داشته باشیم. همچنین در بحث پروژه انتقال این شرکت به منطقه ویژه اقتصادی شیراز ، اقداماتی در گذشته با کمک مسئولان استان و همچنین هلدینگ ذی ربط صورت گرفته و تاکنون با پیمانکاران ایتالیایی جهت خرید تجهیزات مذاکراتی خوبی انجام گرفته و  در بحث آجرهای کوره بارگیری آن در کشور چین انجام و به زودی وارد محل پروژه خواهد شد و هدف ما این است که سریعتر این پروژه به اتمام برسد تا کمک بزرگی در زمینه محیط زیست به منطقه انجام داده باشیم.

مهمترین برنامه سرام آرا تولید کاشی با ابعاد ریز است

اصغر آهنی ها، مدیرعامل شرکت صنایع سرام آرا نیز گفت: افزایش صادرات شرکت سرام آرا از 18% در سال 1397 به 37% در سال 1398 رسیده است.

مدیرعامل سرام آرا گفت : تولیدات کاشی کف شرکت که از سال 97 آغاز شده بود در سال 98 افزایش یافت و سرام آرا بصورت دائم محصولات خود را باتوجه به سلایق بازار و نیاز بازار تغییر می دهد.

آهنی ها مهمترین برنامه سرام آرا را در سه ماهه اول 1399 تولید کاشی با ابعاد ریز با توجه به رونق مجدد این محصول در سطح دنیا دانست و افزود: برنامه ما تولید کاشی های با سایز 30*10 و 15*15 و 20*20 بطوری که بتوان در بازار متری 100 تا 150 هزار تومان بفروش رساند تا به این وسلیه بتوانیم از رکودی که پیش بینی می شود در ادامه سال 99 ایجاد شود عبور کنیم.

وی گفت: بحث تولید لوح قبر باتوجه به بزرگ بودن بازار این محصول  دیگر برنامه مهم این شرکت برای سال 1399 است که سایزهای مختلف آن تولید شده و اکنون بزرگترین سایز آن که مربوط به قبر دو طبقه است به مرحله تولید نمونه رسید است.

احیای معادن کوچک مقیاس دردستور کار قرار گرفت

محمد نبی نوری، مدیرعامل شرکت توسعه معادن پارس تامین گفت: در راستای سیاست‌های کلان شرکت سرمایه گذاری صدرتامین جهت اتمام پروژه پلی متال سیستان و بلوچستان با بازنگری در عملیات اکتشافی و انجام فعالیت هایی از قبیل خرید دستگاه حفاری RC، اضافه کردن پیمانکار حفاری مغزه¬گیری و پیمانکار حفاری RC، انجام موازی مطالعات، تدوین گزارش پایان عملیات اکتشاف، ادامه حفاری اکتشافی و... برنامه زمانی پروژه فوق را از سال 1403 به پایان سال 1400 کاهش داد.

وی ادامه داد: از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال 1398 در این شرکت می توان به فعالیت هایی نظیر انجام مناقصات انتخاب پیمانکار حفاری مغزه¬گیری و RC، پیمانکار احداث مجموعه پشتیبانی، مطالعات هیدرولوژی و هیدروژئولوژی، مطالعات ژئوتکنیک و... اشاره کرد.

وی تصریح کرد: همچنین عملکرد این شرکت در مقایسه مدت مشابه با سال 1397 از رشد بیش از 3 برابری در متراژ عملیات حفاری اکتشافی، رشد 2 برابری در تعداد گمانه¬های حفاری و گمانه های عیاردار و تغییر حجم کل حفاری های اکتشافی از 14000 متر به 90000 متر حکایت دارد.

بنا به گفته وی ؛ در راستای کاهش هزینه های جاری پروژه ها، شرکت با اجرای استراتژی هایی در کاهش عمق حفاری ها، قرارداد مطالعات هیدرولوژی و هیدروژئولوژی، مطالعات ژئوتکنیک، عملیات آتشباری و ... موفق به کاهش بیش از 6.5 میلیارد تومان در هزینه های مطرح شده گردید.

نوری خاطر نشان کرد: شرکت توسعه معادن پارس تامین تلاش دارد در سال 1399 گواهی کشف محدوده اکتشافی خارستان بیداستر را گرفته و با انجام مطالعات فنی، اقتصادی در پایان سال جاری اقدام به برگزاری مناقصه EPC نماید. همچنین در راستای اقدامات توسعه ای برنامه هایی نظیر توجه به معدنکاری نوین، هوشمندسازی معادن، احیای معادن کوچک مقیاس و چند طرح ملی دیگر را در دستور کار قرارداده است.

فروش صادراتی ۶۴۶،۰۰۰ متر کاشی سعدی

مالکی، مدیرعامل کاشی و سرامیک سعدی در این جلسه به خلاصه عملکرد این شرکت در سال 98 و برنامه های سال 1399 پرداخت و گفت: میزان تولید در سال 98 ۳،۵۷۱،۶۱۱ بوده است که از این میزان فروش داخلی  ۲،۹۲۵،۰۰۰ به ارزش ۵۸۹میلیارد ریال) 81% سهم از فروش و فروش صادراتی ۶۴۶،۰۰۰ متر به ارزش ۱۵۲میلیارد ریال و جمع کل فروش ۷۴۱ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: در فروردین سال 1399 در بخش تولید و فروش تا 30 فروردین99 137% رشد در تولید به نسبت سال گذشته و فروش داخلی 54% از کل به مبلغ 8.6 میلیارد ریال و در صادرات 46% سهم از کل به مبلغ 7.5 میلیار ریال است و این امردر راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال جهش تولید است و با همت و همدلی سرمایه انسانی شرکت توانستیم جهش تولید را عملیاتی کنیم.

2 برابری افزایش صادرات به روسیه

مهدی فکری، مدیر عامل کاشی الوند گفت: در راستای بحث های مطرح شده در جلسه شرکت کاشی الوند گام های بسیار بلندی برای افزایش ارزش افزوده برداشته است، که از جمله آنها می توان به به تولید محصولات لاکچری اشاره کرد.

وی گفت: همان طور که می دانید محصولات لاکچری دارای ارزش افزوده بالایی هستند به طوری که میتوان با فروش در متراژهای پایین از نظر ریالی سود زیادی را عاید شرکت کند، از جمله این محصولات می توان به تولید پرسلان های سایز  100*100 اشاره کرد.

پرسلان های مات، براق، و فوق پولیش سایز یک دریک که در سال 98 با همت متخصصان داخل شرکت الوند به تولید رسید، توانسته است تا به امروز بازار های داخلی و خارجی  بسیار خوبی به خود اختصاص دهد، به طوری که این محصولات در کشور های عربی و بخصوص حوزه خلیج فارس از استقبال خوبی برخوردار می باشد.

شرکت الوند دومین تولید کننده این نوع محصولات در کشور به حساب می آید، در حال حاضر کشور عمان از مشتریان این محصول است و قرار است بعد از بهبود کرونا در جهان بار دیگر صادرات آن آغاز گردد.

فکری در خصوص درامد های ان شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز گفت: فروش ریالی شرکت در سال گذشته از مرز 201 میلیارد تومان عبور کرد و رشدی در حدود 26 درصد نسبت به سال 97 را تجربه کرد. رشد تولید شرکت نیز از نظر متراژ به بیش از 7224400 (هفت میلیون دویست و بیست و چهار هزار )متر مربع رسیده است. همچنین شرکت الوند در سال 98 توانست صادرات را بار دیگر احیا نماید و برای اولین بار محصولات خود را به کشور سریلانکا صادر نماید. سفارش صادرات نیز به کشور روسیه دو برابر شده است.

 

 

ارتباط با ما

 

آدرس دفتر مرکزی : تهران بلوار آفریقا بالاتر از تقاطع اسفندیار خیابان شهید رحیمی پلاک 2 طبقه 5

تلفن دفتر مرکزی : 02126292159 و 02126292164

 
آدرس کارخانه : قزوین شهرصنعتی البرز بلوار ابن سینای جنوبی نرسیده به لوازم خانگی پارس شرکت صنایع سرام آرا

تلفن کارخانه : 32229911 و 3-32244001 و 32238881-028 فکس : 32244005

بازدیدکنندگان

0241035
امروز
دیروز
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
83
134
3563
7496
241035

پیش بینی امروز
192

زمان آنلاین بودن (5 دقیقه پیش):8

آی پی شما3.236.51.151